• Korčuľkovo 2024

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Korčuľkovo 2024.

  V zdravom tele zdravý duch. Na chvíľočku sme zabudli na školské lavice, aby sme si užili trošku zimy a ľadu. Zdokonaľovali sme sa v korčuliarskych zručnostiach, zahrali si hokej a užili si zábavy na Zimnom štadióne v Sabinove. Pre niektorých prvé úspešné pokusy o korčuľovanie, pre iných preverenie doterajších zručností. Už sa tešíme na najbližšiu návštevu. Ľad bol super-ĎAKUJEME! 

 • 14. február: Valentín

  Zapoj sa a poteš svojou kresbičkou či básničkou, možno pekným slovom každého, na kom Ti záleží. 

 • Gašparko - Ako sa čert dostal do neba

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Gašparko - Ako sa čert dostal do neba

 • Ako sa čert dostal do neba

  V pondelok, 12.2.2024, nás poteší svojim bábkovým divadlom pani Mihoková. Tentoraz sa dozvieme, že čertovi Frólišovi sa v pekle nepáči. Dostane sa až do neba. Nechá si ho tam Svätý Peter?

 • Karneval

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

  V piatok, 2. februára 2024, sa naša škola premenila na kúzelné kráľovstvo rozprávok. Na chodbách sme mohli stretnúť Avatara, víly, Spidermanov, zvieratká ... Naozaj krásne a čarovné bytosti! Fašiangovú veselicu sme si všetci poriadne užili. Zasúťažili sme si, vytancovali sa do sýtosti...a už teraz sa tešíme na budúci rok!

 • Karneval

  Už sa blíži február, bude teda karneval?

 • OZNAM - VIANOČNÉ PRÁZDNINY 2023

  Vianočné prázdniny podľa MŠVVaŠ pre, žiakov ZŠ začínajú v pondelok 27. decembra 2023, a končia 5. januára 2024.

  Začiatok vyučovania po prázdninách bude 8. januára 2024 (pondelok).

 • Oznámenie o riaditeľskom voľne

  Riaditeľka školy oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z. z. o organizácii školského roka  v znení vyhlášky č. 518/2010 Z. z., poskytuje žiakom školy riaditeľské voľno na deň 22.12.2023 (piatok) z organizačných dôvodov.

  Školský klub detí  nebude v prevádzke.

  Vyučovanie bude pokračovať po vianočných prázdninách 8.januára 2024 (pondelok).

  Ďakujem za pochopenie!

                                                                                                                         PaedDr. Mária Pekárová   

                                                                                                                                  riaditeľka školy

 • SÚŤAŽ S PAPAGÁJOM

  Milí žiaci,
  zapojili sme sa do súťaže so Slovíčkovým PAPAGÁJOM o:
  • 2.000 EUR pre školu
  • PlayStation 5 pre žiakov

  Žreby do súťaže získame tak, že sa naučíte nové anglické slovíčka a nakŕmite PAPAGÁJA. Čím viac slovíčok sa naučíš, tým viac žrebov získaš ;)

  Prihlasovanie tu: bezkriedy.sk
   

  Účasť pre Teba aj školu je úplne zadarmo a čím viac žrebov získame, tým máme vyššiu šancu vyhrať. 
   
  Držíme si palce v súťaži a prajem veľa zábavy.

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

  Aj tento rok sa chceme spolu s deťmi zapojiť do tejto krásnej celoslovenskej výzvy. 

  Veďme spolu deti k ľudskosti, dobrovoľníctvu a k úcte k starším.

   

 • Súťažíme v jazykoch s WocaBee

    Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee.

  ​​​​​​​  Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.  V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok. Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa môžu zlepšiť skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti. Aplikácia navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.

    Triedy aktuálne súťažili v okresnom kole šampionátu, v ktorom môžu získať zaujímavé ceny nielen pre seba, ale aj pre vyučujúcich a pre našu školu. Súťažíme aj o príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €. Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

  www.wocabee.app/sutaz

  ​​​​​​​

  Skutočne najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.

 • JESENNÉ PRÁZDNINY

  Milí žiaci! 

  Je tu prvá prestávka v našom školskom snažení - jesenné prázdniny. Oddych a relax začína 30.10.2023 a končí 31.10.2023 (pondelok a utorok). 1.11.2023 (streda) je štátny sviatok. V škole na vyučovaní podľa rozvrhu sa stretneme v štvrtok, 2.11.2023. Keďže na tento deň pripadá aj Pamiatka zosnulých, v rámci triednickej hodiny sa spolu so svojou triednou či triednym učiteľom prejdete na cintorín. Môžte si doniesť sviečku. 

  Pekné prázdniny!!!

 • Jazykový WocaBee šampionát 2023

   

  ​​​​​​​

  Three, two, one, let´s go try to win with wocabee ;)

  Všetky informácie nájdete 

 • UPRACME SLOVENSKO

  UPRACME SLOVENSKO - jeseň 2023

  Hoci sme malí, veľmi nám záleží na tom, aby aj príroda dostala šancu na lepší život. Skôr, ako sa odoberie na zimný spánok, sme s pomocou svojich učiteľov pomáhali vyčistiť celé okolie školy. Keďže nám práca išla "odruky", vybrali sme sa ulicami obce. Veríme, že dospelí obyvatelia si z nás zoberú príklad! Ak nás aj nepodporia účasťou pri upratovaní, aspoň nám ukážu príklad, ako Prírodu neznečisťovať! My už vieme, že papieriky, plechovky, ohorky...nepatria na zem, ale do triedeného odpadu. Aj to sme sa v piatok, 29.9.2023, v našej školičke naučili. Za pomôcky ďakujeme Upracme Slovesnko, o.z. a Lidl. :)

 • Európsky deň jazykov ´23

  Od utorka, 26.9.2023, do piatku, 29.9.2023, sa môžeš aj Ty vydať na cestu naprieč Európou, na ktorej môžeš spoznávať rôzne európske jazyky. Čaká na Teba aj výzva! Tak čo! Pridáš sa?

 • Jesenné upratovanie

  Aj nám záleží v akom prostredí žijeme a rastieme ;)

 • ZAČIATOK ŠK.ROKA 2023/24

  4. september 2023

  A je to tu...koniec oddychu, sladkého ničnerobenia....začína sa 10-mesačná práca! Už sa na Vás tešíme!!! 

 • KRÁSNE PRÁZDNINY!!!

  V mene všetkých zamestnancov školy Vám prajeme krásne prázdniny plné oddychu, slniečka, smiechu, zážitkov a veselých chvíľ s rodinou a kamarátmi! Už teraz sa na Vás tešime!

 • Cvičenie ochrany človeka a prírody

  Aj keď sa už blížil koniec školského roka, my sme sa ešte učili i zabávali. Predposledný školský deň sme stihli Cvičenie ochrany človeka a prírody. Sami sme boli prekvapení, akých šikovných žiakov máme v škole! Založiť ohník, postaviť stan, podať prvú pomoc... v škole sme tento rok nezaháľali a naučili sa toho naozaj veľa!

 • Rozlúčka štvrtákov a deviatakov, koniec šk. roka

  A je to tu! Aj keď sme tento deň očakávali už od septembra a pomaly sa mu približovali, ani sme neverili, že príde tak rýchlo! 30. jún - deň "výplaty" za naše celoročné vedomosti, šikovnosť, empatiu a snaživosť. Okrem toho, že sme si všetci prevzali vysvedčenia, rozlúčili sme sa aj so štvrtákmi a deviatakmi. Milí naši kamaráti! Prajeme Vám v nových školách veľa nových vedomostí, zážitkov, radosti z učenia a veľa veľa nových kamarátov!  

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Uzovské Pekľany
  Uzovské Pekľany 131
 • +421 51 459 4398

Fotogaléria