• SÚŤAŽ S PAPAGÁJOM

  Milí žiaci,
  zapojili sme sa do súťaže so Slovíčkovým PAPAGÁJOM o:
  • 2.000 EUR pre školu
  • PlayStation 5 pre žiakov

  Žreby do súťaže získame tak, že sa naučíte nové anglické slovíčka a nakŕmite PAPAGÁJA. Čím viac slovíčok sa naučíš, tým viac žrebov získaš ;)

  Prihlasovanie tu: bezkriedy.sk
   

  Účasť pre Teba aj školu je úplne zadarmo a čím viac žrebov získame, tým máme vyššiu šancu vyhrať. 
   
  Držíme si palce v súťaži a prajem veľa zábavy.

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

  Aj tento rok sa chceme spolu s deťmi zapojiť do tejto krásnej celoslovenskej výzvy. 

  Veďme spolu deti k ľudskosti, dobrovoľníctvu a k úcte k starším.

   

 • Súťažíme v jazykoch s WocaBee

    Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee.

  ​​​​​​​  Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.  V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok. Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa môžu zlepšiť skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti. Aplikácia navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.

    Triedy aktuálne súťažili v okresnom kole šampionátu, v ktorom môžu získať zaujímavé ceny nielen pre seba, ale aj pre vyučujúcich a pre našu školu. Súťažíme aj o príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €. Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

  www.wocabee.app/sutaz

  ​​​​​​​

  Skutočne najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.

 • JESENNÉ PRÁZDNINY

  Milí žiaci! 

  Je tu prvá prestávka v našom školskom snažení - jesenné prázdniny. Oddych a relax začína 30.10.2023 a končí 31.10.2023 (pondelok a utorok). 1.11.2023 (streda) je štátny sviatok. V škole na vyučovaní podľa rozvrhu sa stretneme v štvrtok, 2.11.2023. Keďže na tento deň pripadá aj Pamiatka zosnulých, v rámci triednickej hodiny sa spolu so svojou triednou či triednym učiteľom prejdete na cintorín. Môžte si doniesť sviečku. 

  Pekné prázdniny!!!

 • Jazykový WocaBee šampionát 2023

   

  ​​​​​​​

  Three, two, one, let´s go try to win with wocabee ;)

  Všetky informácie nájdete 

 • UPRACME SLOVENSKO

  UPRACME SLOVENSKO - jeseň 2023

  Hoci sme malí, veľmi nám záleží na tom, aby aj príroda dostala šancu na lepší život. Skôr, ako sa odoberie na zimný spánok, sme s pomocou svojich učiteľov pomáhali vyčistiť celé okolie školy. Keďže nám práca išla "odruky", vybrali sme sa ulicami obce. Veríme, že dospelí obyvatelia si z nás zoberú príklad! Ak nás aj nepodporia účasťou pri upratovaní, aspoň nám ukážu príklad, ako Prírodu neznečisťovať! My už vieme, že papieriky, plechovky, ohorky...nepatria na zem, ale do triedeného odpadu. Aj to sme sa v piatok, 29.9.2023, v našej školičke naučili. Za pomôcky ďakujeme Upracme Slovesnko, o.z. a Lidl. :)

 • Európsky deň jazykov ´23

  Od utorka, 26.9.2023, do piatku, 29.9.2023, sa môžeš aj Ty vydať na cestu naprieč Európou, na ktorej môžeš spoznávať rôzne európske jazyky. Čaká na Teba aj výzva! Tak čo! Pridáš sa?

 • Jesenné upratovanie

  Aj nám záleží v akom prostredí žijeme a rastieme ;)

 • ZAČIATOK ŠK.ROKA 2023/24

  4. september 2023

  A je to tu...koniec oddychu, sladkého ničnerobenia....začína sa 10-mesačná práca! Už sa na Vás tešíme!!! 

 • KRÁSNE PRÁZDNINY!!!

  V mene všetkých zamestnancov školy Vám prajeme krásne prázdniny plné oddychu, slniečka, smiechu, zážitkov a veselých chvíľ s rodinou a kamarátmi! Už teraz sa na Vás tešime!

 • Cvičenie ochrany človeka a prírody

  Aj keď sa už blížil koniec školského roka, my sme sa ešte učili i zabávali. Predposledný školský deň sme stihli Cvičenie ochrany človeka a prírody. Sami sme boli prekvapení, akých šikovných žiakov máme v škole! Založiť ohník, postaviť stan, podať prvú pomoc... v škole sme tento rok nezaháľali a naučili sa toho naozaj veľa!

 • Rozlúčka štvrtákov a deviatakov, koniec šk. roka

  A je to tu! Aj keď sme tento deň očakávali už od septembra a pomaly sa mu približovali, ani sme neverili, že príde tak rýchlo! 30. jún - deň "výplaty" za naše celoročné vedomosti, šikovnosť, empatiu a snaživosť. Okrem toho, že sme si všetci prevzali vysvedčenia, rozlúčili sme sa aj so štvrtákmi a deviatakmi. Milí naši kamaráti! Prajeme Vám v nových školách veľa nových vedomostí, zážitkov, radosti z učenia a veľa veľa nových kamarátov!  

 • SÚŤAŽE - zbery

  Naši žiaci sa aj tento rok zapájali do zberov, ktoré organizovala škola. Počas roka prinášali vrchnáčiky zo Sabi jogurtov, obaly od Sabi mliečok, papier...a pán učiteľ Števko vážil, počítal a zapisoval. Dozvedeli sme sa, že vďaka zberu pomáhame nielen sebe získať krásnu cenu, ale i našej planéte, aby sa zbytočne nezahlcovala odpadom. Sme šikovníci!

 • Základný plavecký výcvik

  Všetci naši žiaci dostali možnosť zúčastniť sa základného plaveckého výcviku. Nakoniec však rodičia prihlásli len 10 odvážnych. A že sa im páčilo, posúďte sami. 

 • Oslava - Deň rodiny

  Mama, ocko, babka, dedko, teta, ujo... a všetky deti, pozvaní hostia a vlastne každý, kto s nami mal chuť stráviť príjemné popoludnie a večer sa dočkal. Deň rodiny sme síce presúvali kvôli nepriaznivému počasiu (našťastie), ale 22. jún 2023 bol vydareným dňom. Hostia sa dočkali vystúpenia žiakov ZŠ Uzovské Pekľany, SZUŠ M. Kobeláka (mimochodom, žiaci hrali na novučičký klavír, ktorý sme si zakúpili prostredníctvom nášho OZ Peklianske bocianiky a Nadácie SPP - Spravme to), divadielka Gašparko z Prešova (p. Mihoková bola opäť skvelá) a nášho štvrnohého prekvapenia - koníkov, ktoré všetky deti previezli po školskom dvore.  Nálada bola skvelá a nám sa ani nechcelo ísť domov napriek tomu, že si mnohí odnášali ceny z tomboly (ďakujeme sponzorom). Už teraz sa, milí priatelia, na Vás tešíme, a takto spolu oslávime Deň rodiny 2024!  

 • Deň rodiny

 • SZUŠ M. Kobeláka - zápis

  Vážení rodičia, milé deti, ponúkame možnosť zápisu do SZUŠ M. Kobeláka pre šk. rok 2023/24 v odboroch  HUDOBNÝ, TANEčNÝ, VÝTVARNÝ. Všetky informácie na tel. čísle 0903 630228, osobne každú stredu od 15:00 hod. do 17:00 hod. v priestoroch školy, alebo 23.6.2023 na Dni rodiny, kde vystúpia aj žiaci a učitelia SZUŠ. 

 • DOH v Uzovských Pekľanoch 2023

  Tak sme sa dočkali! Napriek tomu, že sa nám počas týždňa komplikovalo počasie, napriek vírusom, ktoré navštívili mnohých našich spolužiakov.... sme sa predsa len dočkali! Deň DOH v Uzovských Pekľanoch 2023 predsa len prišiel a my sme si mohli 26. mája dopriať stretnutie s našimi priateľmi z Kamenice, Rožkovian, Jakubovian i Ražnian. Aj keď tréningu bolo pomenej, vedeli sme, že urobíme všetko, aby sme svoju školičku a nás, bocianiky, reprezentovali čo nalepšie.

  Nálada bola skvelá, slniečko pripekalo, maminky pomohli nakŕmiť brušká, a tak sme si tento náš deň užili úplne dokonale. Zlatý pohár nám ušiel iba o 1 medailu, no vôbec nás to nemrzí, a kamarátom z Kamenice to zo srdca želáme!    

 • Minecraft súťaž v programovaní

  Kto sa môže zapojiť?

  Všetci žiaci a žiačky základných škôl. V súťaži budú 2 kategórie:

  1. kategória: 1. - 6. ročník ZŠ
  2. kategória: 7. - 9. ročník ZŠ

  Súťažné úlohy sú jednotné, vo formulári stačí uviesť svoju triedu a my vás automaticky priradíme do správnej kategórie.

  Špeciálnymi výhercami bude:

  • škola, kde sa zapojilo najviac žiakov a žiačok do Minecraft súťaže,
  • vyžrebovaný šťastlivec.

  Kedy sa súťaží?

  Súťaží sa od 10. mája 2023 od spustenia, ktoré bude vyhlásená na webinári (predpokladaný čas medzi 17:00 - 18:00 hod). Súťaž trvá do 24. mája 2023 do 23:59 hod.

  Čo môžem vyhrať?

  V oboch kategóriách sa nachádzajú rovnaké vecné ceny:

  1. miesto: Minecraft darčeková kolekcia 3 kníh s plagátom
  2. miesto: Minecraft spoločenská hra
  3. miesto: Minecraft hrnček

  VIAC INFORMÁCIÍ TU

 • 4. DOH Uzovské Pekľany 2023 - 26. máj 2023

  Halóóó, halóó, na známosť sa dáva, že aj tento rok naša škola bude hostiť na výnimočnom podujatí 4 ďalšie školičky. Opäť privítame kamarátov z CZŠ sv. Demetra v Ražňanoch, ZŠ Jakubovany, ZŠ s MŠ Rožkovany a ZŠ s MŠ Kamenica. Budeme sa spolu smiať, zabávať, súťažiť.... určite nám príďte povzbudzovať. Obhajujeme 1. miesto, budeme to potrebovať!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Uzovské Pekľany
  Uzovské Pekľany 131
 • +421 51 459 4398

Fotogaléria